Festungsartillerieregiment Nr. 2 - imprezy plenerowe

krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Aha, i jeszcze - na zdjęciu pierwszym od góry (...i wreszcie zwyciężyli) nad głową pierwszego od prawej awstryjca też widać pocisk w locie. Ciekawe jaką amunicją strzelali, bo przecież chyba nie bojową.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Mi się bardzo podoba: PODUCHY, TRAPEZY I ŻOŁNIERZ - SZWENDAŁA.jpg

Przynajmniej daje wyobrażenie, czemu armia kajzerowskich Niemiec musiała pomagać :mrgreen: :-P
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

szwendała to ten współczesny wojok z WP. Było ich kilku i na początku plątali się po kadrze tak, że miałęm ochotę opier... . Dlatego szwendała.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Do mnie przemówiła bardziej ta imitacja barygady/okopu (?) :mrgreen:
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Fortyfikacja polowa w wykonaniu współczesnego FstAR 2 zawsze mnie bawiła. Miażdżą chłopcy i dziewczęta. A pomyśleć, że na Grębałowie rok temu było lepiej - bardziej toto było do czegoś podobne, na oko przypominało trochę przedpiersie ck okopu. Nota bene, były to zdaje się te same poduchy. Za to tegoroczna sterta poduch - zwalone na kupę jak we frontowym burdelu...
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Jest juz relacja na stronie organizatora http://www.jaskolowski.art.pl/fsar2/2011/GRUDZIEN.html
Krakale jak z fotek wynika nie odległość, a umiejętności fotografa sie liczą. Zdjecia z przyłozenia miernie wyszły:-/
Dobrze, że Twoje są ok, bo widać o co w tej przebierance chodziło. :idea:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Rzeczywiście, jest trochę kaszany. Ale są i dobre zdjęcia - choć z nocy zdjęć słabych technicznie i "merytorycznie" (ciemne, niewyraźne kadry z bardzo daleka) jest mniej, niż tych złych.

No cóż, ja fociłem lustrzanką cyfrową, a oni kompaktami. Miałem wiec chyba lepszy sprzęt. Kluczowe były w tym obszarze cztery rzeczy: lampa błyskowa o dużej liczbie przewodniej (ale przydawała się tylko podczas pierwszej części imprezy; podczas części drugiej - dłuższej i dziejącej się dalej od publiki - lampa była psu na buty, bo błysk odbijał się od zawiesiny wody w powietrzu), a potem już tylko duża czułość, w miarę jasny obiektyw i solidna matryca+przetwornik obrazu. Moje zdjęcia bez błysku były robione na ISO 1600 (nie mam większego, focę EOSem 400D - tu zaś przydałoby się 3200, żeby mieć trochę krótsze czasy). Wyszła mniej niż połowa - łącznie z 270 zdjęć wywaliłem 155...
Tyle że ja wywalałem zdjęcia (chodzi mi o jakość), które u nich wiszą na stronie :mrgreen: - ostrość, ziarno...
No i jeszcze jeden sekret focenia z ręki na kilkusekundowych czasach - mnie pomogło drzewko :-D Taka brzóska. Stara, dobra rada starego, dobrego Benno Wundschammera (tak, tak, tego od "Signaala"): jak już musisz focić na koszmarnie długich czasach, to oprzyj aparat o coś stabilnego. Na ten przykład, o drzewo. No to zaanektowałem brzóskę, a potem to już tylko fociłem, fociłem, fociłem...
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Zaproszenie :arrow:
Załączniki
humor.jpg
humor.jpg (60.74 KiB) Przejrzano 14959 razy
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
adam
Redaktor
Posty: 695
Rejestracja: 2010-06-18, 10:43
Lokalizacja: Bolechowice
Kontakt:

Post autor: adam »

krakał pisze:Ciekawe jaką amunicją strzelali, bo przecież chyba nie bojową.
Lekki offtop, wiem :-)
Z lufy, nawet przy "slepych" nabojach, zawsze cos tam wylatuje. Polecam artykul: http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,bro ... czesc,9412
Z tego co sie orientuje to repliki mannlicherow strzelaja przerobionymi pociskami do karabinu maszynowego UK.
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Artykuł może fajny, ale w jakims dziwnym języku :lol:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Awatar użytkownika
adam
Redaktor
Posty: 695
Rejestracja: 2010-06-18, 10:43
Lokalizacja: Bolechowice
Kontakt:

Post autor: adam »

Cos mi mowi, ze artykul jest autorstwa wlasciciela tej oto wypozyczalni: http://home.tiscali.cz/wypozyczalnia.broni/page2.htm
Widocznie zdenerwowal sie postawa niektorych nieobytych z bronia rekonstruktorow. :-)
Spostrzezenia zawarte w artykule (po polsku) tutaj: http://home.tiscali.cz/wypozyczalnia.broni/page5.htm
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

"GALICJA W OGNIU 1914- 1918"

Post autor: Darula »

"GALICJA W OGNIU 1914- 1918" OBRONA TWIERDZY KRAKÓW PRZED ARMIĄ CARSKĄ W 1914 ROKU ORAZ OBRONA LWOWA W 1918 ROKU

Tegoroczny program zakłada przybliżenie dwóch ważnych wydarzeń mających miejsce w Galicji - obecnie ziemi podzielonej pomiędzy dwa państwa Polskę i Ukrainę, mianowicie obronie twierdzy Kraków w 1914 roku przed armią carską oraz obrony Lwowa w 1918 roku przed Ukraińcami. Inscenizacje odbędą się w miejscu wyjątkowym – na wzgórzu Lasoty, gdzie w latach 50 tych XIX w. wzniesiono fort potocznie nazwany św. Benedyktem od nieopodal znajdującego się romańskiego kościółka pod wezwaniem Św. Benedykta. Fort ten w formie wieży maksymiliańskiej do złudzenia przypomina obiekty lwowskiej cytadeli i pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna inscenizacja obrony Lwowa – „Cytadela”.



W inscenizacji poświęconej obronie Lwowa udział weźmie około 50 osób w historycznych mundurach z okresu walk w listopadzie 1918 r. Oddziały reprezentujące stronę ukraińską zostaną rozlokowane na terenie fortu nr 31 w okiennicach i strzelnicach od strony bramy, oddziały polskie natomiast będą szturmowały obiekt próbując go zająć - bezskutecznie. Cytadela dostała się w ręce polskie dopiero dnia 23 listopada 1918 roku po wycofaniu się z miasta oddziałów ukraińskich. Fakt ten zostanie zaznaczony poprzez wciągnięcie na zaimprowizowany maszt biało czerwonej flagi w miejsce żółto niebieskiej.

Nieopodal znajdujący się stary cmentarz podgórski (na którym spoczywa przywódca rewolucji Krakowskiej z 1846 roku – Edward Dembowski) wraz z kutymi w lessowej skale liniami fortyfikacyjnymi stanowić będzie scenerię zmagań armii carskiej i austriacko-węgierskiej z grudnia 1914 r. Będzie to epizod z walk w okolicach Krakowa, gdzie Rosjanie podchodząc do zaimprowizowanych austriacko-węgierskich pozycji polowych znajdujących się na południowym odcinku twierdzy próbowali je bezskutecznie przełamać. Kilka ataków i kontrataków oraz przejmowanie linii obronnych będzie stanowiło motyw przewodni inscenizacji poświęconej temu wydarzeniu historycznemu.

W imprezie udział wezmą grupy kultywujące tradycje wojskowe z Polski, Austrii i Czech, zostaną użyte liczne repliki i imitacje broni historycznej oraz materiały imitacji pola walki.


Program:
8 grudnia 2012
- 12.30 Wzgórze Lasoty - inscenizacja "Obrona Twierdzy Kraków 1914"
- 13.30 przerwa techniczna
- 14.00 inscenizacja "Obrona Lwowa w listopadzie 1918 - epizod Cytadela"
Załączniki
GRUDZIENm.jpg
GRUDZIENm.jpg (83.28 KiB) Przejrzano 14897 razy
Ostatnio zmieniony 2012-12-11, 21:54 przez Darula, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
krakał
Redaktor
Posty: 652
Rejestracja: 2009-03-18, 10:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krakał »

Iii, szkoda sobie dupę odmrażać w taką pogodę. Jak zwykle, poganiają się po łące w tę i nazad z karabinami i tylo. Szkoda czasu na imprezę, której organizator nie jest w stanie napisać zapowiedzi tejże imprezy bez okraszenia jej połową tuzina błędów merytorycznych i językowych.

Poza tym, obejrzyjcie sobie na stronie organizatora plakat tej imprezy - tam dopiero są kwiatki. "Opowieści galicyjskie" o obronie Krakowa przed armią carską w 1918 roku" :shock: :shock: :shock: ... Dziękuję, wolę zostać w domu i dzieciom bajki Perraulta poczytać. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nie tylko one, ale i ja na tym więcej skorzystam niż na słuchaniu i oglądaniu bajek galicyjskich, wiadomego autorstwa.
TANI KALENDARZOWY KICZ FOTOGRAFICZNY
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Byłem, widziałem i zmarzłem :-P

Impreza jak zwykle w zimowej scenerii. Było zimno i głośno. Publiczność dopisała proporcjonalnie do reklamy... pomijając członków rodzin rekonstruktorów to wszystkiego było może z 10 osób. Kolejnych kilku spacerowiczów dołączyło zwabionych hukiem wystrzałów. Walczące strony wystrzelały z karabinów chyba ze dwa wagony amunicji :shock: :roll: Było głośno, długo i przewidywalnie. Pierwsza część imprezy to szturm żołnierzy rosyjskich na pozycje austro-węgierskie... odparcie ataku, wycofanie się, odparcie ataku, decydujący szturm i walka na bagnety. Szkoda tylko, że armata zamarzła i nie dała ognia.

Jak obiecałem kilka zdjęć z pierwszej części imprezy :arrow:
Załączniki
15.jpg
15.jpg (72.24 KiB) Przejrzano 14896 razy
14.jpg
14.jpg (87.46 KiB) Przejrzano 14896 razy
13.jpg
13.jpg (65.79 KiB) Przejrzano 14896 razy
12.jpg
12.jpg (64.06 KiB) Przejrzano 14896 razy
11.jpg
11.jpg (82.1 KiB) Przejrzano 14896 razy
10.jpg
10.jpg (78.24 KiB) Przejrzano 14896 razy
09.jpg
09.jpg (96.24 KiB) Przejrzano 14896 razy
08.jpg
08.jpg (77.66 KiB) Przejrzano 14896 razy
07.jpg
07.jpg (67.79 KiB) Przejrzano 14896 razy
06.jpg
06.jpg (53.63 KiB) Przejrzano 14896 razy
05.jpg
05.jpg (90.47 KiB) Przejrzano 14896 razy
04.jpg
04.jpg (86.38 KiB) Przejrzano 14896 razy
03.jpg
03.jpg (84.34 KiB) Przejrzano 14896 razy
02.jpg
02.jpg (68.42 KiB) Przejrzano 14896 razy
01.jpg
01.jpg (82.14 KiB) Przejrzano 14896 razy
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
ODPOWIEDZ