Oficjalne otwarcie schronu dowodzenia OWŚ

matthias.skl
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2009-08-12, 18:30
Lokalizacja: Śląsk

Oficjalne otwarcie schronu dowodzenia OWŚ

Post autor: matthias.skl »

Witam

Bardzo przepraszam że informuję o tym tak późno. Jutro (27go grudnia) o godz. 11.00 odbędzie się oficjalne otwarcie schronu dowodzenia Obszaru Warownego "Śląsk", zlokalizowanego w Chorzowie przy ul. Parkowej.

Pozdrawiam.

Obrazek
Arn
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-07, 09:52
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Arn »

Ostatnio w odkrywcy był artykuł na ten temat.
I bardzo ciekawy odzew na ten artykuł:

http://www.profort.org.pl/?cmd=wysw_news&id=572
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

kolejna odsłona naszego bunkrowego (i niestety nie tylko bunkrowego) piekiełka :evil:
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

Replika PF na ich stronie internetowej daje do myślenia... Piekiełko, ot co.
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
Arn
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-07, 09:52
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Arn »

co znaczy piekiełko??
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Piekiełko jest bardzo dobrze opisane na stronie: http://fortyfikacje.net/forum/viewtopic ... 6705#16705
herring
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-16, 19:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herring »

Ja bym nie nazwa tego piekiełkiem, a sporem dwóch "szkół" traktowania zabytków: szkoła "koszerna" contra szkoła "pomnikowo - hurrapotymistyczno - bogojczyźniana".

Porównując to do militarnych zabytków ruchomych z 1939, to tak jak porównywać: z jednej strony sposób obchodzenia się z P-11 w MLP w Krakowie, a z drugiej pomnik z wieżą Vickersa W Kasinie.
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Nie wczytywałem się zbyt dokładnie w to o co chodzi w tym sporze, ani też nie znam tamtejszej sytuacji, ale z tego co widzę to spór ten wyszedł poza ramy konstruktywnej dyskusji. Osobiście uważam, że i dyskusja i konstruktywna krytyka to bardzo dobra rzecz, ale tu (przynajmniej w odpowiedzi na stronie profortalicjum) nie chodzi już o dyskusję tylko o: " wypowiedzieć swoje żale, wyrazić głębokie oburzenie i podważyć rzetelność opublikowanego tekstu". Tekstu w Odkrywcy nie czytałem więc nie wiem co wywołało takie oburzenie ;-).
Ale zwracam uwagę na jedną rzecz. Jestem osobą stosunkowo krótko związaną ze środowiskiem ale zdążyłem już spotkać się , poczytać i posłuchać o niejednym "bunkrowym piekiełku" i już się trochę z tym oswoiłem, że tak jest, ale dla osób patrzących na to z zewnątrz wygląda to bardzo źle i tworzy bardzo kiepski klimat. Do tego wzajemne animozje i kłótnie prowadzą do coraz większego rozdrobnienia środowiska, które niestety do niczego dobrego nie prowadzi. Jest wiele negatywnych efektów: ciężko jest się porozumieć, czasami wywarzamy otwarte już drzwi bo wymiana doświadczeń jest słaba, będąc rozdrobnieni mamy marne szanse wpływać na podejście decydentów do naszej pasji itd.
Wracając do omawianej sytuacji nie wiem jak przebiegały wcześniejsze kontakty obu stron, nie wiem kto ma w nim racje, ale wiem że z takiej dyskusji prowadzonej zaocznie poprzez media nie może wyniknąć nic konstruktywnego.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Drogi herringu,

Czytając te dyskusję, listy, polemiki, artykuły jako osoba postronna, nie zaangażowana w te projekty odnoszę jednak wrażenie, że jest to nasze, swojskie i polskie piekiełko, które możemy nazywać jak wolisz sporem dwóch "szkół" traktowania zabytków. I rozumiem, że każdy w swoim mniemaniu jest największych, najlepszym, naj coś tam specjalistą - skoda tylko, że tak rzadko można przeczytać pochwały, że coś w ogóle się dzieje bez ironii, szpilek etc.
herring
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-16, 19:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herring »

Zapewniam Was, że jest coś gorszego od dyskusji nawet na takim poziomie: brak dyskusji w ogóle.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

herring pisze:Zapewniam Was, że jest coś gorszego od dyskusji nawet na takim poziomie: brak dyskusji w ogóle.
To też święta prawda.. :mrgreen:
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Warto rozmawiać ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
lipton
Ekspert
Posty: 2572
Rejestracja: 2008-12-29, 16:17
Lokalizacja: Nova Sandecz

Post autor: lipton »

herring pisze:Zapewniam Was, że jest coś gorszego od dyskusji nawet na takim poziomie: brak dyskusji w ogóle.
trudno się nie zgodzić z takim stwierdzeniem...
Polka na erkaem i granaty... Orkiestra tusz!
ODPOWIEDZ