Fort nr 50a Lasówka

TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Fort nr 50a Lasówka

Post autor: TomekM »

Odwiedzałem ostatnio kilka razy fort Lasówka. Już od jakiegoś czasu były tam prowadzone intensywne prace porządkowe, uprzątniete zostało wnętrze i otoczenie fortu. Chciałem dzisiaj zrobić fotki w tym wysprzatanym wnętrzu a tu niespodzianka :-(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

W tle Lasówka... Adaś chwali sie, że ma słoik ;-) :arrow: http://youtu.be/WcvkDMxic9Q
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
Kandzio
Nowy
Posty: 48
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kandzio »

Przepraszam za dygresję, ale o co chodzi z tym słoikiem ? To co zaczęło się dziać na filmie po 1:14 przerosło moje oczekiwania :roll:
Awatar użytkownika
Łukasz
Ekspert
Posty: 2526
Rejestracja: 2009-01-02, 16:00
Lokalizacja: Kressendorf

Post autor: Łukasz »

Kandzio, lata temu na terenie Fortu Lasówka znajdowały się Przemysłowe Zakłady Chemii Gospodarczej Barwa, które zostawiły po sobie "troszkę" śmieci i zrujnowały Fort. Pan, którego widać na powyższym filmiku jest w posiadaniu słoika, w którym jest kilka tubek z farbą do włosów (słoik nie ma nic wspólnego z w/w zakładami - tak przypuszczam :)

Na stronie autora filmu kilka razy był opisywany problem pozostawienia przez Zakłady śmieci i odpadów, którymi miasto się odpowiednio nie zajęło - dyskusje na forum, artykuły i wywiady z gazet itp.

Pozwolę sobie podać link do tematu, bo kiedyś komentując jeden z filmików autorstwa w/w Pana, zostałem zbesztany :lol: (choć dalej zostaję przy swoim)
http://www.fortyck.pl/wiesci_prolog.htm
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Barwa zostawiła Lasówkę w dobrym stanie z bramami, okiennicami, barierkami na galerii strzeleckiej itp. W ruine fort popadał później :-/
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
ODPOWIEDZ