Schron amunicyjny ul. Niebieska

FS
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2009-04-28, 10:33
Lokalizacja: Kraków

Schron amunicyjny ul. Niebieska

Post autor: FS »

Polecam uwadze archiwalne zdjęcie schronu amunicyjnego przy dzisiejszej ul. Niebieskiej - koło kościoła w Piaskach Wielkich.

Schron został zbudowany w latach 1913/14 podczas pierwszego rzutu realizacji obwodowych magazynów amunicji, jeszcze przed wojną. Nadano mu nr 16. oraz nazwę własną "Kosocice".

Zdjęcie wykonano w okresie międzywojennym - obiekt był zachowany wciąż w niezłym stanie, widoczna częściowo nawierzchnia placu przed schronem, kamienny cokół, rynna, blaszane pokrycie stropodachu... a na ceglanej ścianie majaczą fragmenty farbomaskowania ( :?: )

FS
Załączniki
mag_kosocice.jpg
mag_kosocice.jpg (59.97 KiB) Przejrzano 8087 razy
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Fajne zdjecie, przyznaj sie z jakiego wydawnictwa. Widac, że kultura fizyczna w Kosocicach kwitnie... czyzby jakieś biegi, a strudzeni sportowcy przyszli chłodzic sie do schronu :roll:

Malowanie nakładali na cegły bez otynkowania :?:
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
FS
Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 2009-04-28, 10:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FS »

Fotka trafiona całkiem przypadkowo, w wydawnictwie zupełnie "niebranżowym" - kronice historii Piasków Wielkich: Rusek F., Dzieje Kijaków piaszczańskich, Kraków 1998.

Scena uwieczniona na zdjęciu - zawody sportowe dla młodzieży, zorganizowane przez parafię w Piaskach Wielkich.

FS
Awatar użytkownika
CoVoX
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2009-01-01, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: CoVoX »

Kurcze! Ta książka leży u mnie na półce, ale zdjęcie schronu jakoś umknęło mojej uwadze...

Podpis pod zdjęciem:

"Młodzież w szyku paradnym i na zajęciach sporcie ze swym Przyjacielem Ks. Dźwigońskim"

Akurat byłem tam wczoraj i schron jest zasypany śmieciami pod sam sufit tak, że nawet ciężko wejść.
Załączniki
Schron amunicyjny Kosocice
Schron amunicyjny Kosocice
Kosocice.jpg (89.99 KiB) Przejrzano 8036 razy
ODPOWIEDZ