Exploseum

TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Exploseum

Post autor: TomekM »

Dzisiaj gdzieś w wiadomościach usłyszałem o Exploseum - centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. Otwarcie wkrótce.
http://www.exploseum.pl
Nie wiem jak ta fabryka wygląda bo niestety do tej pory nie było okazji, ale jeśli ten teren jest podobny do DAG Alfred Nobel Dynamit Werke w Krzystkowicach które miałem okazje kiedyś pozwiedzać, to super, ze ktoś się tym zajął, zadbał i udostepnił szerszej grupie zwiedzajacych.
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Chyba oglądaliśmy te same wiadomości :mrgreen: Ciekawa sprawa - może kiedyś będzie okazja obejrzeć... ;-)
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Do Krzystkowic też prawdę powiedziawszy bym się jeszcze raz wybrał, bo byłem tam tylko przejazdem i nie było okazji wszystkiego dokładnie poogladać i zajrzec do każdej dziury :cry:
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Shiman to generalnie jakieś same ciekawe newsy były: Exploseum, znaleziska na Śląsku (chyba w Bytomiu) jakiś staroci z czasów wojny (mapy, książki, amunicja) w ruderze i dla mnie hit: babcia, która znalazła niewypał w ogródku i wyrzuciła go za płot, żeby nie mieć kłopotu co zaskutkowało ewakuacja całej okolicy :mrgreen:
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Czyżbyśmy razem lecz osobno "ciuchcię" oglądali :mrgreen: Taki wybuchowy piątek - ale babcia genialna, jakby tak wybuchło za płotem.... :-P
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

To takie typowe podejście co za płotem to nie moje, a czy to śmieci, czy niewybuch to już wszystko jedno :mrgreen:
Zablokowany