Roman Polański

Jenny

Roman Polański

Post autor: Jenny »

Do 1 sierpnia w Pałacu Sztuki można obejrzeć wystawę poświęconą Polańskiemu. Wiem, że dajemy tu informacje głównie o wystawach/imprezach o tematyce historycznej, ale, że jest to człowiek związany z "naszym" schronem :-P postanowiłam, że to wrzucę. Na wystawie jeszcze nie byłam, ale na 100 proc. się wybiorę :-> .

Ekspozycja zatytułowana "Roman Polański. Aktor. Reżyser" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi stanowi prezentację dorobku jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich twórców filmowych, który sławę i popularność w kinie światowym zawdzięcza takim filmom jak "Nóż w wodzie", "Matnia", "Wstręt", "Dziecko Rosmary", "Chinatown", "Tess" czy "Pianista".

Postać Polańskiego została ukazana poprzez prezentację plakatów, zdjęć, werków, fotosów z filmów, które reżyserował i w których wystąpił jako aktor. To wyjątkowy zbiór archiwaliów, który dotąd nie był w Polsce prezentowany. Są to przede wszystkim pochodzące z archiwum Romana Polańskiego zdjęcia z planów filmowych, które zostały uzupełnione materiałami otrzymanymi od przyjaciół Reżysera, m.in od Andrzeja Wajdy, Andrzeja Kostenki, Gene Gutkowskiego, Leoparda Rene Nowaka.

Na wystawie można obejrzeć również fotografie Romana Polańskiego jako aktora, który bardzo wcześnie objawił swój wielki talent. Oprócz zdjęć na wystawie prezentowany jest unikatowy zbiór plakatów filmowych pochodzących z wyjątkowej kolekcji zgromadzonej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. To ponad 200 plakatów z różnych stron świata.
(informacje ze strony sztuka.pl)

Więcej:
http://www.sztuka.pl/index.php?id=123&t ... 2d8a39e9ee
Załączniki
polanski.jpg
polanski.jpg (27.67 KiB) Przejrzano 2582 razy
Zablokowany