Co to może być?

Czyli wszystkie tematy nie związane z MSMH "Rawelin"
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Co to może być?

Post autor: TomekM »

Na jakimś forum trafiłem na informację, że ktoś znalazł jakiś dziwny beton w okolicach Krakowa, prawdopodobnie z okresu II ws (data nad wejściem 1943). Miejscówki nie podali, ale opis miejsca i fotki doprowadziły mnie do Tyńca, wzgórze Grodzisko. Oto fotki tego miejsca:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To wejście (?) położone jest na stoku od strony Wisły niedaleko starego kamieniołomu. Znajduje sie kilka - kilkanaście metrów od podnórza stoku (mniej więcej na tym samym poziomie, może trochę wyżej co góra wałów). Nie ma do niego żadnego widocznego dojścia (stara droga czy ścieżka). Widać tylko fragment betonu, dalej otwór zasypany okruchami wapienia i widać duże fragmenty betonu. Powyżej betonu stok w lini wejścia ewidentnie zapadnięty. Nad wejściem data (?) 1943 (?).
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być?
Jedyne co mnie przychodzi do głowy to skład materiałów wybuchowych dla pobliskiego kamieniołomu, z tym że ten kamieniolom jest raczej mały, więc nie wiem czy ktoś budował by tam coś takiego.
Awatar użytkownika
Darula
Mistrz
Posty: 9088
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Darula »

Hmmm nie znam terenu, ale na wiosne mozna machnac łopatą i zajrzeć do środka.
Człowiek zniesie wszystko prócz jajka.
.............................................................
www.rawelin.org
www.facebook.com/dariusz.krzysztalowski/
TomekM
Ekspert
Posty: 3166
Rejestracja: 2011-04-19, 07:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomekM »

Tak prawdę powiedziawszy to na taką odpowiedź liczyłem :-D

Tu jest dokładna lokalizacja: http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... 1d6643e07b
Shiman
Ekspert
Posty: 3332
Rejestracja: 2008-12-30, 20:05
Lokalizacja: KR

Post autor: Shiman »

Jak dla mnie to obiekt z zewnątrz wygląda niemal tak samo jak ten w Dolince Będkowskiej. Wg mnie to obiekty do przechowywania materiałów wybuchowych dla kamieniołomów. Położone na odludziu, gdzie nawet przypadkowa detonacja nikogo nie zabije. W rejonie Tyńca jest całkiem sporo starych kamieniołomów.
Ostatnio zmieniony 2012-05-27, 23:00 przez Shiman, łącznie zmieniany 1 raz.
Pieciu
Posty: 10
Rejestracja: 2009-12-06, 13:40
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: Pieciu »

Nie wiem czy tam można kopać dla ułatwienia dołączam to http://wikimapia.org/#lat=50.0069079&lo ... 28&m=b&v=8 j jeżeli byście się mimo wszystko zdecydowali na wyprawę chętnie dołączę
-powiesimy was
-za co towarzyszu Stalin
-za szyje
Zablokowany